Özel Bilgiç

Kurumsal

Özel Bilgiç Eğitim Ve Rehabilitasyon
1986 yılında Özel Bilgiç Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi olarak hizmetimize başladık. Eğitim konusunda okul dışı eğitiminde önemine inanan Bilgiç ailesi olarak 17 yıl süresince Bursa’mızın yetişen genç neslinin eğitimine destek olduk.

Bu zaman içersinde hemen hemen her yıl öğrenme güçlüğü ve eğitim problemleri olan öğrencilerimizde oldu. 2003 yılında Bursa’mıza baktığımızda engelli bireylerin eğitim ve rehabilitasyonu konusunda ilkeli ve kaliteli hizmet ihtiyacını gördük. Geçmişimizden de yabancı olmadığımız bu konuda hizmet vermek istedik.

Başlangıçta etüt eğitim merkezi ve özel eğitim merkezini bir arada yürütmeyi düşünsekte; özel eğitimin çok fazla fedakarlık, uğraşı vermek istemesi nedeniyle sadece özel eğitm ve rehabilitasyon konusunda Bursa’mıza hizmet etmeyi düşündük.

22 Nisan 2003 tarihinde başlamış olduğumuz özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetinde TC MEB, tafafından onaylanmış programlar ve yöntemler ile öğrencilerimizi gelebilecekleri en iler noktaya ulaştırarak topluma adapte olmalarını sağlamayı amaçlamaktayız. Personelimizi dönem dönem açılan hizmet içi eğitim kurslarına ve seminerlere göndererek alanımızda gelişmeleri takip etmeye çalışmaktayız.

Amacımız, engelli bireyleri topluma kazandırmak, toplumun engelli bireylerle kaynaşmasını sağlamak amacını taşıyan bilgiç ailesi Milli Eğitim Bakanlığından Onaylı aşağıdaki program amaçlarını esas alıp günümüzün tüm yeniliklerini de çalışmalarında kullanarak hizmet vermektedir.

Kurumumuz, bedensel, İşitme, Zihinsel Engelli ve Yaygın gelişimsel bozukluklar ,çocuk ve gençlerin fiziksel ve ruhsal olarak becerilerini geliştirmek ve topluma daha hazır hale getirmek için eğitim stratejileri sunmaktır. Bunun yanında Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur” sözünden yola çıkarak eğitim olanakları bedensel ve zihinsel nedenlerden dolayı kısıtlanmış insanların, daha iyi eğitim şartlarında eğitimlerine devam etmeleri ya da sahip oldukları beceriler geliştirilerek meslek sahibi olmaları sağlanmaktadır.